| четврток, 6 декември 2018 |

People gather around a fire during the annual “Luminarias” celebration on the eve of Saint Anthony’s day, Spain’s patron saint of animals, in the village of San Bartolome de Pinares, northwest of Madrid

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top