| четврток, 6 декември 2018 |

A horse waits for the start of the “Luminarias” celebration on the eve of Saint Anthony’s day, Spain’s patron saint of animals, in the village of San Bartolome de Pinares, northwest of Madrid

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top