| четврток, 6 декември 2018 |

Македонскиот спортист клекна на колена пред својата Софија

Нашиот најдобар репрезентативец во алпско скијање Антонио Ристевски ќе се жени. 28 годишниот скијач ја побара за жена својата сакана Софија која на социјалните мрежи објави фотографија од среќната вест.
Нивните најблиски пријатели напишаа прекрасни коментари за среќа на идната брачна двојка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top