| четврток, 6 декември 2018 |

Цевките во домот веќе нема да ви се затнуваат – ефикасно и евтино решение

Ако сакате цевките во кујна веќе да не ви се затнат, тогаш ви нудиме ефикасен рецепт кој делува секогаш.

1/4 шолја сода бикарбона

1/4 шолја сол

1/4 шолја прашок за пециво

2 шолји зовриена вода

Ставете ги сите состојки во врелата вода и прочистете го одводот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top