| четврток, 6 декември 2018 |

Наместо подарок, добил признание: Три месеци криела од очувот, кутриот со солзи прашува „зошто“ (ВИДЕО)


Својата приказна на Фејсбук ја споделила девојка која за својот 18 роденден направила нешто навистина посебно.

Раскажала како нејзината мајка го запознала нејзиниот очув додека таа имала само една година, а парот се венчал една година подоцна.

Таа одлучила во еден момент да го промени своето презиме и да го земе презимето на очувот. Издала книга на спомени и фотографии од денот кога тој човек влегол во нивниот живот. Целиот свој план го спровела на дело 3 месеци пред неговиот роденден, а потоа во книгата открила што сторила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top