| четврток, 6 декември 2018 |

Ирецот од дипломатијата (фото)

fuere

Тој денеска наполни 68 години. Со оваа фотографија се заблагодари на оние кои на фејсбук му го честитаа роденденот. Евроамбасадорот Ерван Фуере е Ирецот што го знаат Македонци – некој по политиката, други по духот и учеството во многу мсанифестации.

fuere

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top