| четврток, 6 декември 2018 |

Фото: Прошетајте низ градот Фејсбук

„Фејсбук“ прави свој мал град во кој жителите ќе уживаат во пријатни станови, продавници, барови, па и во центар за дневна грижа за кучињата на сопствениците, кои мора да работат.

Инвестицијата чини 120 милиони долари и се наоѓа на пет минути пеш од седиштето на социјалната мрежа во Калифорнија.

Ќе има 394 станови, а само 15 ќе бидат достапни за кој било купувач. Другите ќе им се нудат на вработените во „Фејсбук“, по пазарни цени.

„Фејсбук“ веќе нуди одлични бенефиции за своите работници, како што се четири месеци породилно (за американски услови прилично неверојатно) и бербер што доаѓа на вашето биро.

fb grad1 fb grad Rendering of path between the apartments and Facebook's campus. Renderings of Facebook's planned Anton Menlo Community housing.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top