| четврток, 6 декември 2018 |

Мајка со нож го избоди 7-годишниот син

Седумгодишно момче со повеќе убодни рани од нож во пределот на градите синоќа бил пренесен во Детската болница во Подгорица, Црна Гора. Тој итно бил опериран и во моментот е надвор од животна опасност, пренесуваат црногорските медуиуми.

Неговата мајк М.П. (40) е уапсена за обид за убиство.

Споре „Вијести“, инцидентот се случил во куќа која ја изнајмувала мајката, во која е најден и ножот со кој таа се обидела да го убие синот.

Соседите биле тие кои пријавиле во полиција, а кога службените лица влегле во куќата ја пронашле мајката и синот во локва крв.

Според неофицијалните информации, мајката и претходно физички го злоупотребувала синот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top