| четврток, 6 декември 2018 |

Нов ден, нов случај: Жена искасана од куче скитник

Во Полициската станица Центар вчера во 12:00 часот Н.Д.(64) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 07:00 часот на булеварот „Партизански Одреди“ била касната од куче-скитник во пределот на левата нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top