| четврток, 6 декември 2018 |

Мајка го избодела 7-годишниот син со нож во градите

Мајка го избодела 7-годишниот син со нож во градите. Тој бил одведен во Детската болница во Подгорица со повеќе убодни рани.

Веднаш бил опериран и сега тој не е во животна опасност.

Четириесетгодишната мајка веднаш била уапсена, пренесува „Курир.рс“.

Настанот се случил во изнајмена куќа, а бил пријавен од соседите.

Наводно, мајката и во минатото го злоставувала синот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top