| четврток, 6 декември 2018 |

Да гласаме за нашите: Македонската судиска двојка номинирана за најдобра во светот

Нашите светски амбасадори, ракометната судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов се номинирани за најдобра судиска двојка во светот.

Во конкуренција на уште четири други двојки, Македонците моментално се наоѓаат на врвот на листата за гласање.

Анкетата ја спроведува најпознатиот сајт за ракометни вести www.handball-planet.com.

Начевски и Николов, покрај македонската репрезентација, редовно ја претставуваат нашата земја на големите европски и светски натпреварувања.

Гласајте на следниов ЛИНК и поддржете ги да останат на врвот: http://www.handball-planet.com/five-pairs-of-referees-in-race-for-worlds-best-in-2018/

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top