| четврток, 6 декември 2018 |

Сурова вистина

Зошто во Македонија пајак службата стигнува побрзо од брзата помош? …
– Бидејќи пајакот носи пари во буџетот, а брзата помош не.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top