| четврток, 6 декември 2018 |

„Земјо Македонска“ eчеше во соблекувалната на македонските ракометарки по победата над Турција

„Земјо Македонска“ eчеше во соблекувалната на македонската женска репрезентација, откако без поголеми проблеми ја победи Турција. Со оваа и победите над Азербејџан и Исланд во квалификациската група Македонија се избори за пласман во баражот за СП.

Избраничките на Симе Симовски на сите три меча беа на посакуваното ниво и не им дозволија на противниците да помислат на нешто повеќе од пораз.

Мундијалот ќе се игра следната година во Јапонија, а противникот ќе го добиеме на 16 декември и тоа ќе биде една од репрезентациите што во моментов играат на ЕП во Франција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top