| четврток, 6 декември 2018 |

Каква била Дани Димитровска како невеста (фото)

Дани Димитровска кариерата ја почна на „Макфест“ во 1999 година, кога ја испеа песната „Само ти ми требаш“. Во тоа време, пејачката беше во брак со Јоцо, со кого го имаат 18-годишниот син Лазар.

За својот поранешен сопруг, таа претходно изјави дека ѝ бил најдобар другар, се знаеле од деца, и живееле во иста населба, пишува „Женски магазин“. Се разделиле кога и двајцата сфатиле дека подобро им оди како пријатели.

Фотографијата на Дани како невеста, на крајот од деведесетите погледнете ја тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top