| четврток, 6 декември 2018 |

Кошаркарската репрезентација на Македонија го совлада Косово со 78-68

Кошаркарската репрезентација на Македонија во третиот натпревар ја забележа и својата трета победа, славејќи над Косово со убедливи 78-68. Тие беа многу подобри во три од четирите четвртини, па без оглед на падот во играта во вториот период стигнаа до заслужена победа во првиот натпревар што го играа во Гевгелија.

Со овој триумф е направен уште еден чекор напред кон главните квалификации за Евробаскет 2021, за што доволно ќе биде да не се се доживаа катастрофален пораз во последниот натпревар во февруари, на гостински терен во Романија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top