| четврток, 6 декември 2018 |

Драмски театар за Горан Стефановски: Кажи ни дека нема смрт!

Драмски театар-Скопје на својата фејсбук страна се прости од мајсторот на драмската реч, големиот автор Горан Стефановски.

Наш Горане,

не можеме да бидеме поголеми од тебе во зборот и затоа ќе те повикаме тебе со твоја реч

„ …Уште си тука
Зад кулиси,
Само излезен на пауза.
Кажи ни
Дека нема смрт!“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top