| четврток, 6 декември 2018 |

Се појави фотографија од повредениот капитен на Бока

По инцидентот со автобусот на Бока, кој во рамките на „Суперкласикото“ вечерва игра против Ривер, тројца играчи на Бока заработија тешки повреди. Еден од нив е и капитенот на тимот, Пабло Перез од кого се појави и фотографија на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top