| четврток, 6 декември 2018 |

Еден загинат и петмина повредени при железничка несреќа кај Барселона

ански

Едно лица загина, а петмина се повредени при железничка несреќа во близина на Барселона, соопшти шпанската полиција.

Несреќата се случила помеѓу градовите Тераса и Манреса.

– Причината е свлечиште – објави на Твитер машиновозачот Адиф.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top