| четврток, 6 декември 2018 |

Роналдо ја запроси Георгина

Кристијано Роналдо ја побарал за жена Георгина Родригез, објави „Мирор“. Девојката на светската фудбалска ѕвезда рекла „да“.

Според изворот, Георгина веќе почнала да разгледува венчални фустани.

За врската меѓу Роналдо и Родригез се дозна на крајот на 2016 година. Во ноември 2017 година, двојката доби ќерка.

За потсетување, 32-годишниот фудбалер на Јувентус, има и син од сурогат мајка, роден во 2010 година и близнаци Ева и Матео (2017 година).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top