| четврток, 6 декември 2018 |

Ина Суслина ќе стане мајка: Се пофали со стомачето

Легендарната ракометна голманка, Русинката Ина Суслина која цели 6 години ги бранеше боите на ЖРК Вардар, а која од лани е во спортска „пензија“ сподели радосна вест, ќе стане мајка.
Голманката која со својата борбеност и пожртвуваност стана миленичка …

Легендарната ракометна голманка, Русинката Ина Суслина, која цели 6 години ги бранеше боите на ЖРК Вардар, а која од лани е во спортска „пензија“, сподели радосна вест, ќе стане мајка.

Голманката која со својата борбеност и пожртвуваност стана миленичка на скопската публика е во брак со Емануел Рудниковски, па заедно на социјалните мрежи ја објавија веста дека ја очекуваат својата прва принова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top