| четврток, 6 декември 2018 |

Во меч со 5 гола, Тотенхем оствари важен триумф против „волците“

Тимот на Тотенхем се врати на победнички патеки во Премиер лигата откако го совлада Вулверхемптон на гости со 2-3. Сега составот од Лондон има 24 бода, три помалку од моментниот лидер Ливерпул.

Тимот на Покетино поведе убедливо, со 0-3, со головите на Ламела, Лукас и на Хари Кејн. Во вториот дел, Вулверхемптон доби шанса да се врати во игра со два пенали. Ги реализираа Невеш и Хименез, но, сепак, бодовите му припаднаа на Тотенхем.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top