| четврток, 6 декември 2018 |

Американски рапер убиен во престрелка

Американскиот рапер Теодор Џонс, познат како Young Greatness е убиен во Њу Орлеанс.

Џонс јавноста ја освои со песната „Moolah“ од 2015 година.

Американските медиуми пишуваат дека претрелката се случила рано утринава пред ресторан во Њу Орлеанс, а арперот починал на лице место од здобиените повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top