| четврток, 6 декември 2018 |

Меган Маркл како принцеза во фустан од Оскар де ла Рента

Меган Маркл одушеви во Сиднеј. 37-годишната војвотка, која е бремена со првото дете, измами комплименти од сите страни на светот со веројатно најдоброто модно издание досега.

Бајковитиот фустан од тул, кој е декориран со птици, е дело на модната куќа Оскар де ла Рента.

Britain’s Prince Harry and his wife Meghan, Duchess of Sussex, arrive at the Australian Geographic Society Awards in Sydney on October 26, 2018. (Photo by JOEL CARRETT / POOL / AFP) (Photo credit should read JOEL CARRETT/AFP/Getty Images)

Mandatory Credit: Photo by JOEL CARRETT/EPA-EFE/Shutterstock (9945383q)
Britain’s Prince Harry, the Duke of Sussex (C-L) and his wife Meghan, the Duchess of Sussex (C-R) arrive at the Australian Geographic Society Awards in Sydney, Australia, 26 October 2018. The Duke and Duchess of Sussex are on a 3-week tour of Australia, New Zealand, Tonga, and Fiji.
The Duke and Duchess of Sussex tour Australia, Sydney – 26 Oct 2018

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top