| четврток, 6 декември 2018 |

Македонија со победа против Турција 31: 27 влезе во квалификации за ЕП 2020

Репрезентативците на Македонија одиграа одличен натпревар против селекцијата на Турција и со победа од 31;27 влегоа во квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Бодовите кои беа планирани од денешната пресметка беа освоени, а тоа беше и најважно од овој дуел против Турците.

Улогата на фаворит беше оправдана пред битолската публика каде после 13 години одново беше забележан квалификациски триумф и беше даден убав вовед за дуелот против Грција в недела во Кожани.

 

извор:24ракомет.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top