| четврток, 6 декември 2018 |

Грми македонската химна во салата “Боро Чурлевски” во Битола (видео)

Предмалку во спортската сала “Боро Чурлевски” во Битола, започна дуелот од квалификациите за Светското првенство во Германија во 2020 година, помеѓу Македонија и Турција.

Спортскиот храм исполнет до последно место, а преубава глетка дадоа и безбројните македонски знаменца кои навивачите ги држеа во рацете во пресрет на натпреварот.

“Македонија, Македонија, Македонија….”, грми на цел глас, а Македонија уште во првите минути од натпреварот докажува дека ја има фаворитската улога на овој натпревар

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top