| четврток, 6 декември 2018 |

Широк сокак обоен во црвено-жолто (видео)

Репрезентацијата на Македонија денеска го пречекува составот на Турција на почетокот на квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Средбата се игра во Битола, а навивачите веќе го окупираа „Широк сокак“.

Атмосферата се загрева како наближува почетокот на средината и сосема извесно е дека трибините во салата „Боро Чурлевски“ ќе бидат исполнети до последно место.

 

извор: 24 ракомет.мк

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top