| четврток, 6 декември 2018 |

Комитска свршувачка на 23 Октомври пред споменикот на ВМРО (ВИДЕО)

Комитата, за кого АРМ поведе дисциплинска постапка поради тоа што присуствувал на прославата на Илинден во Крушево кога граѓаните со свирежи и пцости ги дочека претставниците на владата на СДСМ, положи свежо цвеќе на споменикот на ВМРО во Паркот Жена-борец, а потоа, облечен во комтиска облека ја побара својата девојка за жена.

Министерството за одбрана (МО) формирше комисија за покренување постапка против професионалниот војник М.Б. кој беше наводно препознаен на видео снимка од инцидентот на прославата на празникот Илинден на Мечкин Камен во Крушево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top