| четврток, 6 декември 2018 |

Поради пропусти стопирана е изградбата на зградата кај Мајчин дом на 15 дена

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, на прес конференција пред малку објави дека е издадено решение за стопирање на градбата на зградата кај Мајчин дом, поради, како што рече, неправилности констатирани од инспектор.

Како што рече тој, забраната ќе трае 15 дена, во кој период, се надева дека ќе се изнајде решение и со инвеститорот и со граѓаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top