| четврток, 6 декември 2018 |

Три лица се повредени во напад со нож во Германија

Полицијата во германскито град Равенсбург уапси маж, кој со нож нападнал и повредил три лица. Полицијата на Твитер соопшти дека нападот се случил на плоштадот Маријенплац. Во соопштението се додава дека напаѓачот е уапсен .

Засега не се соопштува идентитетот и мотивот на напаѓачот и дали станува збор за терористички напад.

Не е познат ниту идентитетот на повредените.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top