| четврток, 6 декември 2018 |

Димитров на трибина за референдумот: Иванов е симбол на срам, немоќ и изгубеност (видео)

На 30 септември имаме историски важна работа како на 8 септември 1991 година. Но за жал тоа не го гледаат сите, рече на трибина во Делчево во рамки на кампањата за гласање “За” на референдумот. Според шефот на дипломатијта постигнат е договор во кој има македонски јазик, македонски народ, Македонец, Македонка, но и покрај тоа “оној кој трееба да биде татко на нацијата”, како што го нарече Иванов рекол дека нема да гласа.

Одбивам да ми биде претседател таква немоќ, изјави шефот на дипломатијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top