| четврток, 6 декември 2018 |

Куче искасало тригодишно дете

Вчера во 1:30 часот во Полициската станица Аеродром, 48-годишниот Г.Н. од Скопје пријавил дека истиот ден десет минути по полноќ на булевар „АВНОЈ“, неговиот тригодишен син, бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top