| четврток, 6 декември 2018 |

Прилепчанецот што фрли боја врз кучето доби кривична пријава

Полицијата поднесе кривична пријава против прилепчанецот кој истурил црвена боја врз куче и се изживувал со него. Случајот предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, на кои се споделуваа фотографии за настанот.

Полицијата денеска информираше дека случајот бил пријавен на 29 август во 19 часот во Полициска станица Прилеп. Граѓанин пријавил дека околу 16,30 часот непознато машко лице малтретира животно на градскиот плоштад во Прилеп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top