| четврток, 6 декември 2018 |

На кого личи Стефан – на Јелена или на Новак?

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на најдобриот српски тенисер и директор на Фондацијата “Новак Ѓоковиќ”, организираше хуманитарна прошетка за собирање средства за загрозените детски градинки во соработка со приватно училиште.

Имено, Јелена и неговиот син Стефан одеа два круга околу игралиштето во приватното училиште, со цел да научат од младите дека е важно да им се помогне на оние кои се изложени на ризик.

Стефан внимателно слушаше додека мајка му објаснуваше што требаше да направи, а многумина забележаа дека момчето неверојатно личи на татко му Новак.

– Сакаме подобри услови за нив и подобра иднина за која ќе се борат со нивното знаење. Ова е можно само ако учат од најраните денови и ако ги обезбедиме условите во кои тие можат да се развијат, а ова е училиште кое ја признава важноста на општествената одговорност и со нетрпение чекаме нови заеднички активности – рече Јелена Ѓоковиќ за “Ало!”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top