| четврток, 6 декември 2018 |

Како шефица во кинеска компанија ги казнува работниците (ВИДЕО)

На интернет се појави видео како една девојка “шамара” шест мажи кои се построени во ред.

Според извештаите, овие вработени дојдоа до оваа бизарна идеја откако беа критикувани дека не работат доволно добро и не ги исполнуваат очекувањата на компанијата.

Еден работник рекол дека шефицата ги прашал “која е најдобрата казна за нивниот неуспех” на што сите се согласиле дека “шамарењето” е најдобра казна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top