| четврток, 6 декември 2018 |

#Вечна

Финска најави дека циља да стигне до нула загадување во 2035 година.
Македонија циља да стигне до 2035 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top