| четврток, 6 декември 2018 |

Николина се породи, Борко го покажа Душан (ФОТО)

Министерот за одбрана Борко Ристовски вчера стана татко. Убавата Николина на свет донесе здраво машко бебе, кое го носи името на таткото на Борко. Мајката и бебето се добро, а таткото е збунет.
Вчерашниот ден Борко го поминал по кафеани, го прославувал раѓањето на синот, а големата журка за малиот јунак – мекиците, се предвидени за утре.
Честитаме!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top