Ахмети викаше „Бадинтер!“, Џафери бегаше: Законот за јазиците изгласан откако Талат ја затвори седницата (ВИДЕО)

Бегајќи од тензичната атмосфера во пленарната сала на Собранието на Република Македонија, која се создаде … Продолжи со читање Ахмети викаше „Бадинтер!“, Џафери бегаше: Законот за јазиците изгласан откако Талат ја затвори седницата (ВИДЕО)