| четврток, 6 декември 2018 |

Жените со овие имиња ги очекува плодна 2018-та година

Жените кои оваа година планираат да забременат, би можел да се израдуваат дека нивното име може да им помогне да откријат какви им се шансите годинава.

Иако може да ви се чини чудно, зад оваа листа постои логично објаснувње.

Просечна возраст на жените на Балканот кои забременуваат е некаде на 30 години, потоа најпопуларните имиња од годините кога се тие жени родени (1987, 1988, 1989) и така ја имате листата.

Па со самото тоа и судејќи по статистиката, жените со овие имиња имаат најголеми шанси да забременат во 2018 година:

1. Јелена

2. Ивана

3. Драгана

4. Марија

5. Милица

6. Ана

7. Александра

8. Марина

9. Јована

10. Милена

11. Данијела

12. Наташа

13. Сања

14. Маја

15. Бојана

16. Мирјана

17. Билјана

18. Слаѓана

19. Снежана

20. Тамара

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top