| четврток, 6 декември 2018 |

Милошоски ја крсти ќерката (ФОТО)

Нецел месец пред да наполни една година ќерката на Антионио Милошоски и неговата сопруга Симона ја прими христијанската вера.
Од денеска Дарија е православна христијанка.
На крштевката во родното Кичево на Милошоски присуствуваше потесното семејство.

Антинио и Симона чекаат го чекаат второто дете. Антонио од првиот брак го има синот Давид.

Милошоски чека трето дете, второто во август полни година (ВИДЕО)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top