| четврток, 6 декември 2018 |

Роналдо ги покажа близнаците (ФОТО)

Откако потврди дека станал татко на близнаци од сурогат-мајка, гордиот татко објави фотографии од своите близнаци направена само неколку часа откако се родени.

32-годишниот Роналдо објави на Фејсбук дека го напушта Купот на Конфедерации во Русија за конечно да биде со своите деца.

Под сликата на Инстаграм тој објави: „Многу сум среќен што можам да ги држам моите две нови љубови во животот“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top