| четврток, 6 декември 2018 |

Пет нешта што се менуваат со стапувањето во брак

Многу девојки се пресреќни поради свадбените ѕвона и сметаат дека бракот е конечната цел на една врска. Сепак, никој не размислува за тоа на кој начин бракот го менува животот, еднаш и засекогаш. Брачните двојки велат дека има многу промени што доаѓаат со бракот, а ова се некои од нив:
1. Околината поинаку ве перципира, луѓето ве сфаќаат посериозно и кон вас се однесуваат со поинакво почитување.

2. Нивото на почитување и на посветеност во врската станува подлабоко и посигурно, давајќи ви поддршка да бидете вистинска и опуштена.

3. Сексуалниот живот станува постабилен, но не и здодевен. Длабоката интимност е многу секси, а двојките во браковите почесто експериментираат.

4. На почетокот од бракот најтешко е да се навикнете на тоа што приходите ви се заеднички и што заедно управувате со нив. Сепак, со малку практика и договор, и тоа се решава.

5. И конечно, пријателствата со вашите слободни и немажени пријателки ќе се намалат. Ќе излегувате многу поретко, но искусните велат дека тоа нема да ви пречи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top