| четврток, 6 декември 2018 |

Андонов: Филмските сценарија се дегутантни, „Јасен“ останува природен резерват

Небулозни спинови кои имаат за цел да предизвикаат страв кај граѓаните. Вака Оливер Андонов, новиот директор на ловечкиот резерват „Јасен“ ги објаснува медиумските написи дека во „Јасен“ се подготвувал терен за државен удар со кој ќе командувал претседателот Ѓорге Иванов.

Андонов во емисијата КРУГ на Радио Слободна Македонија објаснува дека Јавното претпријатие „Јасен“ нема никаква врска со воените објекти кои се исклучиво под надлежност на АРМ.

int214-oliver-andonov-740x320

Андонов во интервјуто зборува и за политичката криза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top